сряда, май 1, 2024
НачалоЕвропаНово поражение за Монтана 2003 в Адриатика (видео)

Ново поражение за Монтана 2003 в Адриатика (видео)

Вицешампионките паднаха от Орлови у дома

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Монтана 2003 загуби за шести път в Адриатическата лига за жени. В своята зала „Младост“ отборът на Преслав Пешев не успя срещу Орлови след 45:56 в среща от 4 кръг на Суперлигата. Българският вицешампион има в актива си и 3 победи, като се намира на пето място в класирането.

НАЙ-ДОБРИ: Микаела Дамянова финишира с 15 точки и 10 борби за Монтана 2003. Тери Батъл добави 10 и 8 борби. Чарис Феърли грабна 14 борби.

Наташа Собот бе най-добра за Орлови и оформи дабъл-дабъл – 19 точки и 10 борби. Хана Предойевич приключи с 15 и 10 борби.

КЛЮЧЪТ: Гостенките водеха с 30:22 след едно полувреме игра, но след паузата Монтана 2003 се вдигна и след 13:0 в третата част, обърна до 35:30 в своя полза. В последните 10 минути обаче Орлови взе нещата в свои ръце и лимитира съперника до 10 точки, отговаряйки с 26, за да си върне преднината и да спечели.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 14 февруари Монтана 2003 ще има за съперник Партизан.