18.8 C
НачалоБългарияАкадемик не се огъна срещу Шумен (видео)

Академик не се огъна срещу Шумен (видео)

Пловдивчани издържаха на финалния щурм на съперника и се върнаха на победния път в НБЛ

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Академик прекрати серията си от две поредни загуби в НБЛ. В своята зала „Сила“ тимът на Йордан Янков издържа срещу Шумен след 89:85 в среща от 24 кръг в шампионата при мъжете. Двубоят бе от програмата на Втората шестица.

И ОЩЕ: Академик е с баланс от 8-16, колкото има и Шумен, както и Левски и Берое.

НАЙ-ДОБРИ: Филип Хенри реализира 24 точки за Академик, от които 5 тройки, плюс 8 борби. Капитанът Мартин Маринов добави 16. Джъстин Маккол бе много полезен и оформи дабъл-дабъл – 14 точки и 14 борби. Със същия точков актив в съблекалнята се прибра и Николай Маринов. Йоанис Кикрилис регистрира 13.

Карим Мане и Дейвид Ролинс бяха най-добри за Шумен с по 25 точки, като първият грабна и 16 борби за дабъл-дабъл. Уилфрийд Ликей остави срещу името си 16 и 11 борби. Баръш Мустафа остана с 10 точки. Джъстин Кохайда грабна 11 борби.

КЛЮЧЪТ: Двата тима си размениха по една част през първото полувреме, като на голямата почивка гостите водеха с 45:38. След паузата ситуацията се промени, като домакините заздравиха защитата и чрез Мартин Маринов, Филип Хенри, Йоанис Кикрилис и Джъстин Маккол обърнаха до 66:57. В последните 10 минути преднината на Академик стана 12 точки, но Шумен отвърна чрез Карим Мане, Уилфрийд Ликей и Дейвид Ролинс, за да намали до 82:85 27 секунди преди сирената. 4 поредни успешни наказателни ударa на Николай Маринов подпечатаха успеха на пловдивчани с крайното 89:85.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 9 март Академик Пловдив ще играе срещу Ямбол като гост, докато същия ден ден Шумен ще има визита на Левски.