петък, март 29, 2024
НачалоЕвропаАрмани Милано диша във врата на Олимпиакос в Евролигата (видео)

Армани Милано диша във врата на Олимпиакос в Евролигата (видео)

Селекцията на Еторе Месина взе своето срещу АЛБА Берлин

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Армани Милано се изравни на третото място в Евролигата с Олимпиакос на Александър Везенков, като и двата състава имат по 12 успеха и 6 поражения. Селекцията на Еторе Месина надделя над АЛБА Берлин с 84:76 у дома в отложен мач от 18 кръг в турнира на богатите. Германците са с баланс от 6-12 и са 16-ти в подреждането.

НАЙ-ДОБРИ: Луиджи Датоме завърши с 15 точки за Армани Милано. Кайл Хайнс добави 12. С по 10 точки се разписаха Николо Мели и Джиампауло Ричи.

Маодо Ло бе най-резултатен за АЛБА Берлин с 13 точки. Йовел Зусман остана с 10.

КЛЮЧЪТ: Двубоят бе оспорван през по-голямата си част от времето, но домакините стартираха последната четвърт със серия от 16-6, за да дръпнат със 76:65. До финалната сирена АЛБА така и не успя да намери начин да спре съперника.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 21 януари Армани Милано ще гостува на ЦСКА Москва, а ден по-рано АЛБА Берлин ще излезе срещу Реал Мадрид.