вторник, април 30, 2024
НачалоНБАМилуоки използва силен край срещу Голдън Стейт (видео)

Милуоки използва силен край срещу Голдън Стейт (видео)

Бъкс записаха 27-ма победа в НБА през 2023/2024

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Милуоки преодоля съпротивата на Голдън Стейт, използвайки силната си последна четвърт в двубоя, за да победи със 129:118 у дома. Това бе втора поредна и общо 27-ма победа за Бъкс в НБА през сезона.

НАЙ-ДОБРИ: Янис Адетокунбо финишира с 33 точки за Милуоки, допълнени от 9 борби и 5 асистенции. Деймиън Лилард добави 27, 6 борби и 7 асистенции. Крис Мидълтън бе много полезен и оформи дабъл-дабъл – 24 точки и 10 асистенции.

Голдън Стейт даде почивка на Стеф Къри, а извън игра все още е Дреймънд Грийн. В тяхно отсъствие Джонатан Къминга бе най-добър с 28 точки. Брандън Поджемски също стигна до двойните показатели – 23 и 10 борби. Клей Томпсън остана с 21 точки.

КЛЮЧЪТ: Крис Мидълтън даде тласък на Бъкс, реализирайки 13 точки в последната част. В този период домакините бяха 19/27 в стрелбата от игра (70%) и надиграха съперника с 46:37, за да победят със 129:118.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Утре сутрин от 2.00 ч. българско време Милуоки ще приеме Сакраменто на Александър Везенков. На 16 януари пък Голдън Стейт ще има визита на Мемфис.