неделя, май 5, 2024
НачалоНБАГолдън Стейт наложи волята си над Лейкърс за начало на 2022/2023 в...

Голдън Стейт наложи волята си над Лейкърс за начало на 2022/2023 в НБА (видео)

Стеф Къри с най-много сезони в Уориърс и 33 точки на старта на сезона

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Голдън Стейт започна защитата на титлата си в НБА с победа. Пред своята публика в „Чейс сентър“ отборът на Стив Кър се наложи над Лос Анджелис Лейкърс със 123:109 в първия си мач от редовния сезон през 2022/2023. Това бе трети пореден успех за Уориърс над този съперник у дома в лигата.

НАЙ-ДОБРИ: Стеф Къри наниза 33 точки за Голдън Стейт, като бе 10/22 при стрелбата си от игра, допълнени от 6 борби и 7 асистенции. Андрю Уигинс добави 20 и 6 борби. Клей Томпсън се разписа с 18 точки, но игра само 20 минути, заради лимит на времето.

Леброн Джеймс постави начало на своя 20-ти сезон в НБА с 31 точки, 14 борби и 8 асистенции. Антъни Дейвис приключи с 27 и 6 борби. Ръсел Уестбрук също стигна до двойните показатели – 19 точки и 11 борби.

И ОЩЕ: Стеф Къри започна своя 14-ти сезон в Голдън Стейт, с което изпревари легендата Крис Мълин на върха във вечната ранглиста на клуба за най-много изиграни сезони.

КЛЮЧЪТ: Домакините изковаха успеха си със силна трета четвърт, в която навъртяха 32 точки, лимитирайки съперника до 19, и водени от Стеф Къри и Андрю Уигинс направиха аванса си 20 точки за 91:71. Въпреки усилията на Леброн Джеймс, Антъни Дейвис и Ръсел Уестбрук в последната четвърт, Уориърс не изпуснаха инициативата.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 22 октомври Голдън Стейт ще приеме Денвър, докато ден по-рано Лейкърс ще играят срещу Клипърс в дербито на Ел Ей.