Супер Алипиев даде искрата на Латина в Италия

Дабъл-дабъл за крилото срещу Ченто

164

Иван Алипиев, Борислав Младенов и Латина стопираха серия от две поредни загуби в Италия. Отборът на двамата българи се справи с Ченто с 88:80 като гост в първия си мач от тези за оставане в Серия А2.

Иван Алипиев обнови личния си рекорд по резултатност за Латина този сезон, като наниза 32 точки, гарнирани с 12 борби за дабъл-дабъл плюс 1 асистенция и 2 откраднати топки за 36 минути в игра. При стрелбата си крилото бе 6/12 от средно разстояние, 5/7 от тройката и 5/6 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Борислав Младенов остана в игра 10 минути, като в тях се разписа с 2 точки и 2 борби. При стрелбата си бившият играч на Левски бе 1/2 за две точки.

Латина е с баланс от 8-25 и се намира на последното шесто място в тази група. На 8 май Иван Алипиев, Борислав Младенов и компания ще играят срещу Киузи.