18.8 C
НачалоЕвропа3 поред за Валенсия в Евролигата (видео)

3 поред за Валенсия в Евролигата (видео)

Момчетата на Алекс Мумбру се справиха с Макаби Тел Авив

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Валенсия ликува за трети пореден път в Евролигата през 2023/2024. Момчетата на Алекс Мумбру се справиха с Макаби Тел Авив със 75:66 у дома в мач от 3 кръг в турнира на богатите. Испанският тим е трети с баланс от 3-0, докато израелският гранд е девети с 1 успех и 2 поражения.

НАЙ-ДОБРИ: Деймиън Инглиш финишира с 11 точки за Валенсия. По 10 добавиха Виктор Клавер и Брандън Дейвис, като първият овладя и 7 борби.

Бонзи Колсън бе най-резултатен за Макаби Тел Авив с 20 точки. Лоренцо Браун оформи дабъл-дабъл – 13 и 11 асистенции.

КЛЮЧЪТ: Гостите заличиха пасив от 10 точки и чрез Тамир Блат намалиха изоставането си до 64:67. „Оранжевите“ не се забавиха и си върнаха комфортния аванс чрез серия от 14-0 в края на третата част. В последната минута от срещата Деймиън Инглиш и Брандън Дейвис комбинираха 6 безответни точки за 73:64, с което гарантираха успеха на Валенсия.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 20 октомври Валенсия ще гостува на Анадолу Ефес, докато същият ден Макаби Тел Авив ще има за съперник Панатинайкос.