понеделник, май 6, 2024
НачалоНБАЧикаго издържа на финалния натиск на Маями (видео)

Чикаго издържа на финалния натиск на Маями (видео)

Булс стигнаха до двуцифрен аванс след почивката

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Чикаго постави успешен старт на 2022/2023 в НБА. „Биковете“ се справиха с Маями със 116:108 като гости, макар че играха без контузения си гард Зак Лавин.

НАЙ-ДОБРИ: ДеМар ДеРоузън бе под пара за Чикаго и наниза 37 точки, като 28 от тях дойдоха през второто полувреме, плюс 6 борби и 7 асистенции. Айо Досунму добави 17 и 6 борби. Никола Вучевич бе много полезен и оформи дабъл-дабъл – 15 точки и 17 борби.

Джими Бътлър бе най-резултатен за Маями с 24 точки и 8 борби. Тайлър Хиро вкара 23 плюс 6 борби. Макс Струс се включи от пейката с 22 точки и 7 борби.

КЛЮЧЪТ: След равенство на голямата почивка за 59:59, Булс направиха серия от 34:19, за да дръпнат с 93:78. Маями не се предаде и след тройка на Макс Струс се доближи до 98:102, но Чикаго отвърна чрез Никола Вучевич за аванс от 9 точки, който запази до самия край.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 22 октомври Чикаго ще гостува на Вашингтон, а в същия ден Маями ще играе срещу Бостън.