14 C
НачалоНБАФиникс си върна на Милуоки (видео)

Финикс си върна на Милуоки (видео)

Победа №45 за "слънцата" в НБА

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Финикс ликува за четвърти пореден път в НБА. Пред своята публика „слънцата“ повалиха шампиона Милуоки със 131:107, което ги изведе до общо 45-ти успех в най-силното първенство в света. Това бе първи дуел между двата състава след финалите в лигата през миналия сезон, спечелени от Бъкс с 4-2 победи.

НАЙ-ДОБРИ: Диандре Ейтън даде тон на Финикс с 27 точки и 7 борби. Майкъл Бриджис вкара 18. По 17 точки добавиха Крис Пол и Девин Букър, като първият бе близо и до трипъл-дабъл след 7 борби и 19 асистенции.

Крис Мидълтън и Жрю Холидей бяха най-резултатни за Милуоки с по 21 точки. Янис Адетокунбо остана с 18, 7 борби и 7 асистенции.

КЛЮЧЪТ: Двубоят бе оспорван през по-голямата част от първото полувреме, но Сънс постепенно наложиха темпото си през третия период, за да достигнат до 97:77. Домакините дръпнаха с 27 точки в последния период, което им донесе овациите на публиката, а титулярите им получиха почивка в края.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 12 февруари Финикс ще приеме Орландо, а два дни по-късно Милуоки ще играе срещу Портланд.