събота, април 27, 2024
НачалоЕвропаСибиу на Павлин Иванов и Йордан Минчев с ново поражение във ФИБА...

Сибиу на Павлин Иванов и Йордан Минчев с ново поражение във ФИБА Къп (видео)

Отборът на двамата българи загуби от Билбао

Сибиу на Павлин Иванов и Йордан Минчев допусна ново поражение в турнира ФИБА Къп. На свой терен тимът на двамата българи загуби от Билбао с 68:73 в мач от група B на надпреварата. Румънският тим е последен в своя поток с баланс от 0-5 и няма шансове да продължи напред.

Павлин Иванов остави на сметката на Сибиу 9 точки, допълнени от 3 борби и 6 асистенции за 32 минути на паркета. При стрелбата си гардът бе 3/5 от средно разстояние и 1/8 от тройката.

В групата на Сибиу за срещата не бе Йордан Минчев.

От неговите колеги Мохамед Баро бе много полезен и оформи дабъл-дабъл – 14 точки и 11 борби.

Адам Смит бе най-резултатен за Билбао с 25 точки. Мелвин Панцар вкара 16.

Двата тима си размениха по една четвърт през първото полувреме, като след изиграването му резултатът бе 39:38 в полза на Сибиу на Павлин Иванов. След паузата Билбао взе нещата в свои ръце и след 23:19 в третия период обърна за 61:58 в своя полза. В последния период гостите не изпуснаха контрола и стигнаха до победата.

На 22 ноември Павлин Иванов, Йордан Минчев и компания ще гостуват на Анвил в последния си мач от турнира този сезон.