9.6 C
НачалоБългари в чужбинаАлександър Янев даде тон за успех на Бърно в Чехия

Александър Янев даде тон за успех на Бърно в Чехия

Българинът най-добър за тима си срещу Острава

Александър Янев и Бърно стопираха серия от четири поредни загуби в Чехия. Българинът бе с основна заслуга за триумфа на отбора си над Острава с 80:64 като гости в отложен мач от 8 кръг в шампионата.

203-сантиметровото крило започна сред титулярите за Бърно, като остана на паркета 24 минути. В тях бившият играч на Черно море Тича се отчете с 16 точки.

При стрелбата си националът бе 3/5 от средно разстояние, 2/3 зад дъгата и 4/4 от линията за изпълнение на наказателни удари. Освен това, Александър Янев допълни статистиката си с 3 борби и 1 асистенция.

Бърно има в актива си 9 успеха и 8 поражения, като заема четвърто място в класирането. На 16 януари двата отбора отново ще играят един срещу друг.