13.5 C
НачалоЕвропаРеал Мадрид удържа финалния щурм на Армани в Милано (видео)

Реал Мадрид удържа финалния щурм на Армани в Милано (видео)

"Белият балет" спечели за осми път в последните си девет мача в Евролигата

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Реал Мадрид спечели за осми път в последните си девет мача в Евролигата. „Белият балет“ надви Армани Милано със 75:73 като гост в среща от 16 кръг в турнира на богатите. Испанският гранд е втори с баланс от 13-3, докато италианците са четвърти с 10 успеха и 6 поражения.

НАЙ-ДОБРИ: Фабиен Козе завърши със 17 точки за Реал Мадрид. Гершон Ябуселе добави 15 и 6 борби. Серхио Люл се отчете с 12 точки и 5 асистенции.

Шейвън Шийлдс бе най-резултатен за Армани Милано с 18 точки. Серхио Родригес остана с 10 и 5 асистенции.

КЛЮЧЪТ: Серхио Люл се развихри през третия период, за да върне инерцията на тима, воден от треньора Чус Матео в отсъствието на Пабло Ласо. През последната четвърт домакините не се отказаха и се върнаха след изоставане от 9 точки. За това се погрижиха Малкълн Дилейни, Шейвън Шийлдс и Луиджи Датоме, които намалиха пасива на тима си до 2 точки. Първият обаче пропусна зад дъгата със сирената и това бе всичко.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 23 декември Реал Мадрид ще приеме ЦСКА Москва, а ден по-рано Армани Милано ще гостува на Жалгирис.