14.8 C
вторник, април 30, 2024
НачалоНационални отбориНационалите до 20 г. заеха десетата позиция на европейското първенство (видео)

Националите до 20 г. заеха десетата позиция на европейското първенство (видео)

Отборът на Васил Христов загуби от Финландия в последния си мач на македонска земя

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Националният ни отбор за младежи финишира на 10-то място на европейското първенство, Дивизия Б, в Северна Македония. Тимът на Васил Христов не успя срещу Финландия след 70:78 в последния си мач от турнира.

И ОЩЕ: 20-годишната ни формация приключва участието си в надпреварата с общ баланс от 5-2.

НАЙ-ДОБРИ: Константин Костадинов (9 борби), Кръстомир Михов и Христо Бъчков (5 борби) бяха най-добри за България с по 12 точки. Иван Спиров грабна 10 борби.

Рику Корхонен бе най-резултатен за победителите с 13 точки. По 12 добавиха Окку Федерико (9 борби) и Ерик Мухонен.

КЛЮЧЪТ: Двата отбора стояха равностойно на паркета през първото полувреме, което завърши при равенство – 39:39. След паузата финландците взеха нещата в свои ръце, спечелвайки третия период с 22:11, за да поведат с 61:50. През последната четвърт нашите намалиха пасива си до 8 точки чрез Константин Костадинов и Кръстомир Михов, но не успяха да се доближат повече.