вторник, май 21, 2024
НачалоББЛАхил надигра Carppopolis за първа победа в полуфиналната серия

Ахил надигра Carppopolis за първа победа в полуфиналната серия

Ахил надигра Carppopolis за първа победа в полуфиналната серия.

Ахил поведе с 1-0 в полуфиналната серия на ББЛ Запад Б срещу отбора на Carppopolis, след като се наложи със 79-65 в първата среща.

Carppopolis започна силно срещата и натрупа солидна преднина през първите десет минути игра, но момчетата на Атанас Кучков постепенно се върнаха в мача и след силна последна четвърт се поздравиха с победата.

Над всички за победата бе Йордан Кирилов, който записа дабъл-дабъл от 18 точки и 14 борби, както и 5 асистенции, а Георги Данев се включи силно от пейката и се отчете с 19 точки и 6 борби.

За отбора на Carppopolis най-резултатен бе Веселин Веселинов с 27 пункта, към които добави 6 борби и 3 асистенции, а Данаил Христов се отличи със силен дабъл-дабъл от 19 точки и 15 борби.