16.8 C
сряда, май 8, 2024
НачалоБългари в чужбинаБорислава Христова отново сред най-добрите, но Горжов загуби в Полша

Борислава Христова отново сред най-добрите, но Горжов загуби в Полша

10 точки за българката срещу Гдиня

Борислава Христова и Горжов допуснаха пета загуба в Полша през този сезон. Българката и тимът й претърпяха поражение от Гдиня със 70:90 у дома в отложен мач от 13 кръг в местното първенство.

Националката и този път не пропусна да постави името си сред реализаторите за Горжов. Борислава Христова отбеляза 10 точки, допълнени от 3 борби, 4 асистенции и 4 откраднати топки за 31 минути. При стрелбата си варненката бе 4/10 от средно разстояние и 2/5 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От нейните съотборнички Шатори Кимбро се отчете с 16 точки.

Алис Кунек бе най-резултатна за Гдиня със 17 точки и 4 борби.

Горжов има в актива си и 11 победи, като заема четвърто място в класирането. На 20 февруари Борислава Христова и отборът й ще приемат Енеа Познан.