18.8 C
НачалоБългари в чужбинаMaртин Ангелов и Стоктън с трофей отвъд океана

Maртин Ангелов и Стоктън с трофей отвъд океана

Българинът и тимът му спечелиха турнира "Дабълтрий Холидей"

Българският баскетболист Мартин Ангелов и неговият университетски тим Стоктън спечелиха първи трофей за сезона в колежанското първенство на САЩ, след като триумфираха на турнира „Дабълтрий Холидей“ (Doubletree Holiday), който се организира от Олбрайт Колидж.

Стоктън надигра именно домакините от Олбрайт с 90:70 във финалния двубой. Ангелов и съотборниците му вече имат осем победи и пет загуби от началото на сезона.

Бившият младежки национал на България Мартин Ангелов бе титуляр за тима на Стоктън и с добрите си изяви заслужи място в Идеалната петица на турнира. Във финалния мач срещу Олбрайт българинът реализира 14 точки, 2 борби, 5 асистенции и 1 открадната топка за 29 минути на терена. Ангелов отбеляза 4 от 6-те си стрелби от средна дистанция и бе 2/10 за три точки.

Стоктън водеше с 46:41 на почивката и с по-силно второ полувреме стигна до успеха.

В следващия си мач Мартин Ангелов и съотборниците му ще гостуват на тима на университета Монтклеър Стейт.