сряда, май 1, 2024
НачалоБългария4 поред за Берое при жените (видео)

4 поред за Берое при жените (видео)

Старозагорки победиха Рилски спортист у дома

Берое постигна четвърта поредна победа в женския шампионат. Момичетата на Таня Гатева се наложиха над Рилски спортист със 74:43 у дома в мач от 4 кръг. Старозагорки са на върха, без поражение през този сезон, докато тимът от Самоков е с баланс от 1-3 и е четвърти в класирането.

Гергана Иванова бе най-добра за Берое и оформи дабъл-дабъл – 17 точки и 11 борби плюс 5 асистенции. Сиара Ростън добави 13 и 6 борби. Виолина Кочева вкара 11 точки.

Деница Манолова бе най-резултатна за Рилски спортист с 13 точки и 9 борби. Вероника Джикова остана с 12 и 8 борби.

Домакините бяха по-точни в стрелбата от игра – 42% срещу 25% за Рилски спортист. Освен това, шампионките направиха повече асистенции – 22 срещу 14 завършващи подавания за самоковки.

В следващия кръг, на 6 ноември Берое ще гостува на Шампион 2006, а ден по-рано Рилски ще играе срещу Локомотив София.