вторник, май 21, 2024
НачалоБългарияРилски грабна Купата на БФБ за девойки до 19 г.

Рилски грабна Купата на БФБ за девойки до 19 г.

Самоковки сториха това за трета поредна година

Рилски спортист спечели Купа БФБ при девойките до 19 г. за трета поредна година. В повторение на финала в турнира от миналия сезон тимът от Самоков надви Берое с 62:54 в столичната зала „Триадица“.

Отборът от Самоков водеше през по-голяма част от мача, но на няколко пъти съперникът му правеше обрат, а победителят бе определен едва в последните минути.

Деница Манолова бе най-резултатна за успеха на Рилски с 28 точки и 7 борби, като тя бе обявена и за MVP на турнира. Ивана Бонева записа 12 точки, 7 борби и 6 асистенции. За Берое Гергана Маданкова отбеляза 23 точки. С 18 се разписа Димана Костова (7 асистенции).

Бронзовите медали отидоха при Шампион 2006, който в малкия финал се наложи над Черно море Одесос със 76:49, главно след по-силна първа част. Габриела Коцева бе най-резултатна за победителите с 15 точки. Анджела Стамболян остави срещу името си 13 плюс 8 борби, 6 асистенции и 6 откраднати топки. Елена Драгоева добави 12 точки. За Черно море Одесос Нелина Пемпирева записа 25 точки и 9 борби. Николета Стойнова оформи дабъл-дабъл – 16 точки и 17 борби.