12.8 C
НачалоНБА108-ми трипъл-дабъл за Никола Йокич в НБА (видео)

108-ми трипъл-дабъл за Никола Йокич в НБА (видео)

Сърбинът изпревари Джейсън Кид и Леброн Джеймс

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Денвър постигна петата си поредна домакинска победа в НБА. Пред своята публика шампионите обърнаха Ню Орлиънс след 134:116 и вече имат баланс от 7-1 в лигата през 2023/2024.

НАЙ-ДОБРИ: Никола Йокич приключи срещата с 35 точки, 14 борби и 12 асистенции за Денвър, с което оформи 108-ми трипъл-дабъл в кариерата си отвъд океана. По този начин сърбинът се изкачи на четвърто място във вечната ранглиста, изпреварвайки Джейсън Кид и Леброн Джеймс, които имат по 107 срещи с трипъл-дабъл в НБА.

От неговите съотборници Майкъл Портър Джуниър завърши с 22 точки и 9 борби. Новобранецът Джулиън Страутър се включи от пейката с 21, от които 5 тройки. Арън Гордън и Кентавиъс Колдуел-Поуп се разписаха с по 15 точки, като първият грабна и 12 борби.

Джордан Хоукинс бе най-резултатен за Ню Орлиънс с 31 точки и 7 борби. Брандън Инграм вкара 22 плюс 5 асистенции. Зайън Уилямсън регистрира 20 точки, 10 борби и 9 асистенции.

КЛЮЧЪТ: Домакините допуснаха пасив от 20 точки през първото полувреме, но след това се стегнаха. Нъгетс навъртяха общо 75 точки след паузата срещу 45 за своя съперник, което им донесе успеха. Денвър приключи срещата с общо 15 тройки от 39 опита, както и с 45 борби и 37 асистенции.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 9 ноември Денвър ще излезе срещу Голдън Стейт, докато Ню Орлиънс ще има за съперник Минесота.