сряда, май 1, 2024
НачалоБългарияЯмбол спечели турнира, чийто домакин бе

Ямбол спечели турнира, чийто домакин бе

Отборът на Александър Алексиев победи ЦСКА във финала

Ямбол спечели трофея от приятелския турнир, чийто домакин бе през последните два дни. Пред своята публика в зала „Диана“ отборът на Александър Алексиев преодоля съпротивата на ЦСКА с 80:76 във финала на турнира.

За MVP в турнира за Купата на Ямбол бе избран капитанът на Ямбол Павел Маринов, който отбеляза 20 точки във финалния двубой.

Двубоят не завърши баскетболистът на ЦСКА Брандън Йънг, който получи травма в рамото. Гардът отбеляза 17 точки за „червените“. Със същия точков актив и 10 борби приключи Андрей Иванов.

Ямболии имат баланс от 3-3 в подготвителния период, докато селекцията на Росен Барчовски приключва с контролите с 2 успеха и 2 поражения.

Третото място на турнира в Ямбол остана за Берое след победа над Левски с 87:86.