14 C
НачалоБългари в чужбинаСимеон Лепичев и Мелила загряха за новия сезон в Испания

Симеон Лепичев и Мелила загряха за новия сезон в Испания

Центърът и отборът му подчиниха Тизона Бургос в контрола

Симеон Лепичев постигна първа победа като част от Мелила в Испания. Центърът и новият му тим отказаха Тизона Бургос с 85:81 като гости в контрола.

207-сантиметровият баскетболист започна сред титулярите за Мелила, като се задържа на терена 23 минути. В тях сребърният медалист в НБЛ с Черноморец от миналия сезон се разписа с 9 точки и 4 борби, като бе 3/4 при стрелбата си за две точки и 3/4 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите съотборници Паркър Ван Дайк приключи с 14 точки.

За Тизона Бургос Арнау Парадо вкара 21 точки.

Мелила и Симеон Лепичев дадоха само една част на съперника – третата, спечелена от него с 26:17. В останалото време от двубоя гостите не изпуснаха инициативата и стигнаха до успеха, оформяйки крайното 85:81.

Първият официален мач за Симеон Лепичев и Мелила ще бъде на 7 октомври. Тогава той и съотборниците му ще излязат срещу Менорка на Емил Стоилов в среща от 1 кръг в лига LEB Oro през 2023/2024.