сряда, май 8, 2024
НачалоБългари в чужбинаПавлин Иванов и Йордан Минчев с ключов принос за успех на Сибиу...

Павлин Иванов и Йордан Минчев с ключов принос за успех на Сибиу в Румъния

Гардът наниза 24 точки, докато крилото грабна 13 борби

Сибиу на Йордан Минчев и Павлин Иванов спечели за четвърти път в Румъния през този сезон. Тимът на двамата българи отказа Констанца със 79:76 у дома в мач от 6 кръг в шампионата на северната ни съседка.

Павлин Иванов се превърна в реализатор №1 за Сибиу за срещата, като наниза 24 точки плюс 2 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка за 33 минути на терена. При стрелбата си гардът бе 4/10 от средна дистанция, 4/11 зад дъгата и 4/4 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Йордан Минчев грабна 13 борби за победителите, допълнени от 5 точки, 1 открадната топка и чадър за 31 минути на паркета. Крилото бе 2/6 при стрелбата си за две точки и 1/2 от фаул линията.

Сибиу има в актива си и 1 загуба, което го поставя на втора позиция в класирането на група B. На 4 ноември отборът на двамата българи ще бъде гост на Муреш.