8.3 C
НачалоБългарияМиньор 2015 се справи със съпротивата на Левски (видео)

Миньор 2015 се справи със съпротивата на Левски (видео)

Перничани измъкнаха успеха в края

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Миньор 2015 записа трети успех в последните си четири мача в НБЛ. В столичната зала „Триадица“ селекцията на Георги Младенов победи Левски със 78:73 като гост в първи мач от 10 кръг в родния елит.

И ОЩЕ: Перничани вече са в Топ 8 и са с баланс от 4-6, докато „сините“ имат същия актив и се нареждат шести.

НАЙ-ДОБРИ: Никола Ивкович завърши с 15 точки за Миньор 2015. Лъчезар Тошков добави 14. Александър Милов се отчете с 11 точки. Огнен Пантович регистрира 10 и 9 борби.

Алън Арнет бе над всички за Левски с 21 точки, 7 борби и 5 асистенции. Джон Флорвиъс се разписа със 17 и 8 борби. Димитър Маринчешки остана с 10 точки и 6 борби.

РАЗВИТИЕТО: Двата тима изнесоха интересен двубой, в който победителят бе определен в самия край. След едно полувреме игра перничани водеха с 3 точки за 38:35, но след това Левски се вдигна и стигна до равенство, след като спечели третия период с 21:18, воден от Алън Арнет, Джон Флорвиъс и Асен Великов. В последната четвърт „сините“ обърнаха до 66:59 след успешни акции на Алън Арнет, Димитър Маринчешки и Марио Боянов. Миньор 2015 реагира и чрез Георги Кендеров, Огнен Пантович, Александър Милов и Никола Ивкович отново поведе след 72:70. Алън Арнет изравни за 72:72, но „жълто-черните“ намериха пътя към коша чрез Александър Милов, Константин Паисиев и Лъчезар Тошков, с което оформиха крайното 78:73.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 10 декември Миньор 2015 ще приеме Черно море Тича, докато ден по-рано Левски ще има визита на Черноморец.