неделя, април 28, 2024
НачалоНБАМилуоки отказа Финикс с финален щурм (видео)

Милуоки отказа Финикс с финален щурм (видео)

Крис Мидълтън вкара 44 точки за шампионите в НБА

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Милуоки ликува за четвърти пореден път в НБА. Пред своята публика Бъкс се наложиха над Финикс със 132:122, което им донесе победа №40 през сезона в най-силното първенство в света.

И ОЩЕ: Милуоки си отмъсти на съперника за поражението от февруари, когато наведе глава след 107:131 като гост.

НАЙ-ДОБРИ: Крис Мидълтън завърши с рекордните за себе си през сезона за Милуоки 44 точки, от които 5 тройки, плюс 8 борби и 5 асистенции. Жрю Холидей добави 24 и 9 асистенции. Янис Адетокунбо се отчете с 19 точки, 13 борби и 6 асистенции.

Диандре Ейтън бе най-добър за Финикс с 30 точки и 8 борби. Джей Краудър остави срещу името си 19, 5 борби и 7 асистенции. Ландри Шамет остана със 17 точки и 5 асистенции.

КЛЮЧЪТ: Домакините нанесоха своя удар в последните три минути. В този период от време шампионите в НБА направи серия от 12-1, дело на Джордан Нвора, Жрю Холидей, Янис Адетокунбо и Крис Мидълтън, с което стигнаха до крайното 132:122.