14 C
НачалоЕвропаКрепостта на Реал се оказа непревземаема и за АСВЕЛ (видео)

Крепостта на Реал се оказа непревземаема и за АСВЕЛ (видео)

13-0 за "Белия балет" у дома в Евролигата този сезон

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Реал добави още един успех в перфектния си баланс у дома в Евролигата този сезон (б.а. – 13-0). В своята „Паласио де Депортес“ отборът на Чус Матео се пребори с АСВЕЛ след 86:79 в мач от 25 кръг в най-силната клубна надпревара на Стария континент.

И ОЩЕ: Испанският гранд е на върха в класирането с баланс от 22-3, докато французите са 17-ти с 5 победи и 20 загуби.

НАЙ-ДОБРИ: Гершон Ябуселе приключи с 26 точки за Реал Мадрид. Габриел Дек добави 12. Факундо Кампацо се разписа с 10 точки.

Парис Лий бе най-добър за АСВЕЛ с 23 точки. Майк Скот завърши с 18 и 6 борби. Едуин Джаксън остана с 12 точки.

КЛЮЧЪТ: Гершон Ябуселе даде искрата на Реал, след като реализира 13 точки във втората четвърт. Испанците си гарантираха двуцифрен аванс след едно полувреме след 45:35 и до финалната сирена не изпуснаха инициативата, оформяйки крайното 86:79 в своя полза.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 8 февруари Реал Мадрид ще гостува на Армани Милано, докато същия ден АСВЕЛ ще спори с Баскония.