вторник, май 14, 2024
НачалоНБАКлипърс удържаха вихрен Далас в края за 2-2 на Запад (видео)

Клипърс удържаха вихрен Далас в края за 2-2 на Запад (видео)

Маверикс заличиха пасив от 31 точки, но силите им не стигнаха

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Лос Анджелис Клипърс прекъснаха серията си от две поредни загуби в НБА. „Ножиците“ сразиха Далас със 116:111 като гости, за да изравнят за 2-2 в серията от първия кръг на елиминациите на Запад.

НАЙ-ДОБРИ: Джеймс Хардън приключи с 33 точки, 6 борби и 7 асистенции за Лос Анджелис Клипърс. Със същия точков актив в съблекалнята се прибра и Пол Джордж, който имаше още 6 борби и 8 асистенции. Ивица Зубац вкара 13 точки.

Над всички за Далас бе Кайри Ървинг с 40 точки, 7 борби и 5 асистенции. Лука Дончич оформи трипъл-дабъл – 29, 10 борби и 10 асистенции. Дерик Джоунс Джуниър остана с 14 точки и 7 борби.

РАЗВИТИЕТО: Пол Джордж и Джеймс Хардън се развихриха за Клипърс през първото полувреме, като изведоха тима си до преднина от 31 точки след 55:24. Кайри Ървинг, Дерик Лайвли и Пи Джей Уошингтън намалиха до 17 точки за 49:66 на голямата почивка.

След паузата домакините заздравиха защитата и чрез Пи Джей Уошингтън, Дерик Лайвли, Лука Дончич и Кайри Ъргинг се озоваха на 2 точки зад съперника – 76:78. Клипърс все пак имаха предимство от 4 точки в края на третия период за 78:82.

Във финалната четвърт Клипърс стигнаха до аванс от 11 точки за 92:81 с помощта на Норман Пауъл, Мейсън Плъмли и Джеймс Хардън. Маверикс не се отказаха и чрез Пи Джей Уошингтън, Макси Клебър и Лука Дончич изравниха за 98:98. Джеймс Хардън даде глътка въздух на тима от Ей Ел за 104:100, но Кайри Ървинг продължи да блести и донесе предимство на Далас с 5 поредни точки за 105:104 2.14 мин. преди сирената. Във финалните секунди Джеймс Хардън и Пол Джордж подпечатаха успеха на Клипърс, оформяйки 116:111.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Мач №5 между двата състава ще бъде в Лос Анджелис на 2 май.