14 C
НачалоБългари в чужбинаДейвид Кравиш с принос за нов триумф на Уникаха в Испания (видео)

Дейвид Кравиш с принос за нов триумф на Уникаха в Испания (видео)

Центърът отбеляза 12 точки срещу Обрадойро

Дейвид Кравиш и Уникаха Малага триумфираха за 18-ти път в Испания през 2022/2023. Центърът и отборът му надделяха над Обрадойро с 99:89 у дома в мач от 27 кръг в ACB лигата.

Дейвид Кравиш не пропусна да се нареди сред най-добрите за своя Уникаха. На сметката на носителя на Купата на Краля той остави 12 точки, 5 борби, 2 асистенции, 1 открадната топка и 4 чадъра за 22 минути на паркета. При стрелбата си 207-сантиметровият баскетболист бе 4/5 за две точки и 4/4 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Най-добър за селекцията от Малага бе Дилън Осетковски с 21 точки.

Филип Скруб бе най-резултатен за Обрадойро с 15 точки.

Уникаха има в актива си и 9 загуби, с което се намира на четвърто място в класирането. На 20 април Дейвид Кравиш и тимът му ще гостуват на Бреоган.