12.8 C
НачалоНБАДалас помете Юта (видео)

Далас помете Юта (видео)

Лука Дончич с първия в историята трипъл-дабъл за едно полувреме с 25 точки

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Далас стопира серия от две поредни поражения в НБА. Пред своята публика отборът на Джейсън Кид изнесе лекция на Юта със 147:97, с което достигна до баланс от 12-8.

НАЙ-ДОБРИ: Лука Дончич влезе в историята на НБА, регистрирайки първия трипъл-дабъл за едно полувреме с 25 точки. Гардът игра три части за Далас и приключи с общо 40 точки, 10 борби и 11 асистенции, като бе и 6/12 при стрелбата си от тройката.

От неговите колеги Кайри Ървинг се отчете с 26. Тим Хардуей Джуниър добави 17.

Очаи Агбаджи бе най-резултатен за Юта с 21 точки. Тейлън Хортън-Тъкър остана с 11.

И ОЩЕ: Лука Дончич записа своя мач №60 в НБА с трипъл-дабъл, с което измести от деветото място във вечната ранглиста Лари Бърд. Освен това, словенецът изнесе своя седми двубой с 40 и повече точки, 10 борби и 10 асистенции, с което се изравни на четвъртото място по тези показатели с Уилт Чембърлейн.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 9 декември Далас ще излезе срещу Портланд, докато Юта ще има за съперник Лос Анджелис Клипърс.