18.8 C
НачалоБългари в чужбинаГергана Иванова и Измит не издържаха срещу Фенербахче в Турция

Гергана Иванова и Измит не издържаха срещу Фенербахче в Турция

Националката със 7 точки на сметката на своя тим

Гергана Иванова и Измит претърпяха второ поражение в Турция през новия сезон. Българката и тимът й отстъпиха на Фенербахче със 70:75 у дома в мач от 4 кръг в шампионата на южната ни съседка.

Националката игра 26 минути за Измит в срещата, като регистрира 7 точки, 6 борби, 1 асистенция и 1 открадната топка. При стрелбата си Гергана Иванова бе 2/5 от средно разстояние и 1/4 зад дъгата.

От нейните съотборнички Калия Хилсман приключи с 22 точки и 11 борби за дабъл-дабъл.

Николина Милич бе най-добра за Фенербахче и също стигна до двойните показатели – 18 точки и 11 борби.

Гергана Иванова и компания държаха лидерството през по-голямата част от двубоя, като преди последната четвърт водеха с 57:52. Гостенките обаче се вдигнаха на щурм във финалните 10 минути и след 23:13 в тях стигнаха до обрат и победа.

В актива си Измит има и 2 победи. На 8 октомври Гергана Иванова и отборът й ще приемат Емлак Конут.