17.9 C
НачалоБългари в чужбинаЛатина на Алипиев и Младенов с фалстарт на сезона в Италия

Латина на Алипиев и Младенов с фалстарт на сезона в Италия

Двамата българи сред реализаторите срещу Торино

Латина на Борислав Младенов и Иван Алипиев постави начало на новия сезон в италианската Серия А2 със загуба. Отборът на двамата българи претърпя поражение от Торино със 71:87 като гост в мач от 1 кръг.

Иван Алипиев бе сред най-добрите за Латина, като се разписа с 13 точки, 2 борби и 2 асистенции за 28 минути в игра. При стрелбата си националът бе 1/5 от средно разстояние, 3/8 от тройката и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Борислав Младенов също се нареди сред реализаторите за гостите с 10 точки плюс 3 борби, 1 асистенция и 1 открадната топка за 15 минути на терена. Бившият играч на Виртус Имола бе 2/2 при стрелбата си за две точки, 1/3 зад дъгата и 3/3 от фаул линията.

От техните съотборници Габриеле Ромео вкара 16 точки.

За победителите Федерико Позер оформи дабъл-дабъл – 23 точки и 12 борби.

Следващата среща на Латина в Серия А2 ще бъде 7 октомври (събота). Тогава Иван Алипиев, Борислав Младенов и компания ще имат за съперник Кремона.