сряда, май 8, 2024
НачалоБългари в чужбинаБорислава Христова най-полезна за Горжов в Полша

Борислава Христова най-полезна за Горжов в Полша

27 точки за българката при триумф над Енеа Познан

Борислава Христова и Горжов спечелиха за 12-ти път в полския шампионат. Българката изведе своя тим до убедителна победа над Енеа Познан с 99:67 у дома в мач от 20 кръг в местния шампионат.

Националката се развихри и наниза 27 точки за Горжов, след като започна сред титулярите му. Варненката допълни статистиката си с 8 борби и 1 асистенция за 30 минути. При стрелбата си тя бе 9/12 от средно разстояние, 1/2 от тройката и 6/7 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Горжов има в актива си и 5 загуби, като заема четвърто място в класирането. На 24 февруари Борислава Христова и компания ще се изправят срещу Бидгошч.