18.8 C
НачалоЕвропаБайерн Мюнхен взе първото немско дерби в Евролигата през 2023/2024 (видео)

Байерн Мюнхен взе първото немско дерби в Евролигата през 2023/2024 (видео)

Отборът на Пабло Ласо обърна АЛБА Берлин

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Байерн Мюнхен спечели първото немско дерби в Евролигата през 2023/2024. Пред своята публика тимът на Пабло Ласо се справи с АЛБА Берлин с 80:68 в мач от 1 кръг в турнира на богатите.

НАЙ-ДОБРИ: Силвен Франсиско реализира 17 точки за победителите. Айзък Бонга бе много полезен и оформи дабъл-дабъл – 11 и 10 борби. С по 10 точки се отчетоха Леандро Болмаро и Девин Букър, като последният овладя и 6 борби.

Луис Олинде и Йоханес Тийман бяха най-резултатни за АЛБА Берлин с по 12 точки. Мат Томас се разписа с 11.

И ОЩЕ: В игра за Байерн се появи и Серж Ибака, който приключи срещата с 8 точки и 9 борби за 18 минути.

КЛЮЧЪТ: Гостите имаха преднина от 8 точки на голямата почивка след 44:36, но не успяха да я задържат. След паузата Байерн заздрави защитата, като лимитира съперника до 7 точки в третия период, отбелязвайки 25 точки, за да обърне до 61:51. До финалната сирена домакините не изпуснаха лидерството.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 12 октомври Байерн Мюнхен ще гостува на Панатинайкос, докато същият ден АЛБА Берлин ще бъде домакин на Баскония на Коди Милър-Макинтайър.