11.1 C
НачалоЕвропаAрмани остави Барса извън битката за върха в редовния сезон в Евролигата...

Aрмани остави Барса извън битката за върха в редовния сезон в Евролигата (видео)

Отборът на Еторе Месина повали каталунците у дома

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Армани Милано постигна победа в последния си домакински мач в Евролигата през 2022/2023. Пред своята публика отборът на Еторе Месина се наложи над Барселона с 84:76 в среща от 33 кръг в турнира на богатите. Италианците са 12-ти с баланс от 15-18, докато испанският гранд е трети с 22 успеха и 11 поражения.

НАЙ-ДОБРИ: Шабаз Нейпиър завърши с 18 точки за Армани Милано. Били Барън добави 12. Николо Мели се отчете с 11 точки и 6 борби.

Кайл Курич бе най-резултатен за Барселона със 17 точки. С по 12 останаха Николас Лапровитола и Майк Тоби.

КЛЮЧЪТ: След като водеше с 21:18 в края на първата част, Барса загуби контрола над мача. Домакините излязоха напред още на голямата почивка за 39:36, а в третия период си гарантира и двуцифрен аванс, който запазиха до самия край. С това поражение каталунците загубиха шансове за битката за първото място в редовния сезон.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 14 април Барселона ще спори с Валенсия, докато Армани Милано ще излезе с Виртус Болоня ден по-рано.