петък, май 3, 2024
НачалоНБА44 точки на Фокс дадоха искрата на Сакраменто срещу Лейкърс (видео)

44 точки на Фокс дадоха искрата на Сакраменто срещу Лейкърс (видео)

Победа №35 за "кралете" в НБА този сезон

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Сакраменто на Александър Везенков записа четвъртата си поредна победа в НБА над Лос Анджелис Лейкърс от миналия сезон. „Кралете“ се справиха със съперника със 130:120 като гости, като вече имат баланс от 35-26 в лигата през 2023/2024.

НАЙ-ДОБРИ: ДиАрън Фокс изравни личния си рекорд в НБА, реализирайки 44 точки за Кингс, като бе 19/32 при стрелбата си от игра. Малик Монк добави 26, 5 борби и 8 асистенции. Домантас Сабонис регистрира още един трипъл-дабъл – 16 точки, 20 борби и 12 асистенции.

Леброн Джеймс бе най-резултатен за Лейкърс с 31 точки, 5 борби и 13 асистенции. Руи Хачимура го последва с 29. Остин Рийвс остана с 18 точки.

КЛЮЧЪТ: Най-големият аванс на гостите бе 22 точки, достигнати в края на третата четвърт. Лейкърс опитаха да се върнат със серия от 15-5, но така и не успяха да намалят пасива си под 10 точки.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Утре сутрин Сакраменто ще има за съперник Сан Антонио, докато Лейкърс ще приемат Милуоки ден по-късно.