17.9 C
петък, май 17, 2024
НачалоЕвропаОлимпиакос си изкaра яда върху Барса за 2-2 в плейофите на Евролигата...

Олимпиакос си изкaра яда върху Барса за 2-2 в плейофите на Евролигата (видео)

"Червените" регистрираха втората най-голяма победа в мач за оцеляване

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Поражението отпреди два дни дойде в повече на Олимпиакос, който не чака дълго, за да си отмъсти подобаващо на Барселона. В Двореца на мира и дружбата в Пирея селекцията на Йоргос Барцокас изнесе лекция на каталунците след 92:58, за да достигне до равенство за 2-2 победи в плейофите на Евролигата.

НАЙ-ДОБРИ: Шакил МакКисик завърши с 21 точки и 6 борби за Олимпиакос. Мустафа Фал добави 12 и 5 борби. Айзея Кенън и Найджъл Уилямс-Гос вкараха по 11 точки.

Джабари Паркър единствен финишира с двуцифрен точков актив за Барселона – 10 точки.

КЛЮЧЪТ: Нищо не бе сигурно, докато Шакил МакКисик не влезе в игра 3.26 мин. преди края на първата част, като тогава Барса водеше с 19:14. Това обаче се промени, тъй като крилото не пропусна преди да изведе Олимпиакос до обрат за 53:37 на голямата почивка. До финалната сирена домакините не изпуснаха контрола над двубоя.

И ОЩЕ: „Червените“ регистрираха втората най-голяма победа в мач за оцеляване в серия от Евролигата.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Решителният пети мач между Барселона и Олимпиакос ще бъде на 8 май (сряда) на испанска земя.