вторник, април 30, 2024
НачалоНационални отбориЮношите с поражение в контрола срещу Румъния

Юношите с поражение в контрола срещу Румъния

Националите до 18 г. се бориха, но отстъпиха в северната ни съседка

Националният отбор за юноши до 18-годишна възраст загуби първата си контрола като гост на Румъния. Тимът ни, воден от Даниел Клечков, Тодор Тодоров и Стойо Чолаков, отстъпи на домакините с 66:74.

Българите започнаха по-добре мача и след 10 минути игра водеха с 8 точки. До края на полувремето румънците наваксаха и изоставането им стана само 2 точки. Подемът в редиците на съперника продължи и през второто полувреме и до края на той поддържаше темпото си, за да заслужи успеха.

Българският щаб пък даде възможност за изява на всички свои играчи, освен на Владимир Маринов и Кристиян Челенков. Така от пейката на България дойдоха 39 точки.

Утре (10 юли) двата тима ще играят отново помежду си.