11.2 C
НачалоНационални отбориЧетвърто място за националите на колички на европейското в Сараево

Четвърто място за националите на колички на европейското в Сараево

Българите загубиха от Ирландия в мача за бронза

Националният отбор на България на колички завърши на четвърто място участието си на Европейското първенство в Дивизия C. Тимът ни загуби мача за бронза в Сараево, след като отстъпи на Ирландия с 48:67.

Ключови се оказаха силните първи 10 минути за съперника, който рано натрупа двуцифрена преднина и дръпна с 24:12. Следващите части бяха доста по-равностойни, но Ирландия постепенно продължаваше да увечава аванса си и спечели убедително.

Георги Иванов завърши с 13 точки, 8 борби и 6 асистенции за България. По 10 добавиха Антон Фиков (6 асистенции) и Мартин Иванов. Силно се включи и Персиян Еленков с 8 точки и 12 борби.