сряда, май 8, 2024
НачалоЕвропаРуди Фернандес даде искрата на Реал Мадрид срещу АСВЕЛ (видео)

Руди Фернандес даде искрата на Реал Мадрид срещу АСВЕЛ (видео)

22-ри успех за "Белия балет" в Евролигата

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Реал Мадрид записа 22-ра победа в Евролигата през този сезон. Пред своята публика испанският гранд повали АСВЕЛ със 70:58 в мач от 30 кръг в най-силната клубна надпревара на Стария континент. Отборът на Пабло Ласо има в актива си и 7 загуби, като заема първо място в класирането, докато французите са 16-ти с баланс от 9-19.

НАЙ-ДОБРИ: Руди Фернандес завърши със 17 точки и 5 борби за Реал Мадрид. Гершон Ябуселе добави 12 и 6 борби. Венсан Поарие оформи дабъл-дабъл – 10 точки и 12 борби.

Крис Джоунс бе най-добър за АСВЕЛ със 17 точки и 5 борби. Дейвид Лайти остана с 11.

КЛЮЧЪТ: Гостите се доближиха до съперника в края на третия период след 46:47, но Руди Фернандес с далечен снаряд даде глътка въздух на Реал за 51:47 след 30 минути. 2-кратният шампион в Евролигата добави към сметката си още две тройки в последната четвърт и заедно с Гершон Ябуселе изведе „Белия балет“ до 68:52, а оттам връщане нямаше.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 22 март Реал Мадрид ще гостува на Анадолу Ефес, а ден по-късно АСВЕЛ ще спори с Жалгирис.