понеделник, май 6, 2024
НачалоБългарияПобеда №20 за Миньор 2015 в ББЛ А група

Победа №20 за Миньор 2015 в ББЛ А група

Отборът на Георги Младенов не срещна трудности срещу Микс

Миньор 2015 записа 20-та победа в ББЛ А група. В среща от регион Запад, която се изигра в зала „Триадица“, тимът се наложи убедително над Микс със 111:55.

Гостите водеха през цялото време, като вкараха 13 тройки и овладяха общо 69 борби. След тази среща те са с баланс 20-1, докато последният им опонент е с 5-16.

След размяна на кошове на старта, баскетболистите на Георги Младенов бързо започнаха да трупат преднина и след 10 минути игра се откъснаха с 32:15. Почти през цялата втора четвърт те поддържаха разлика от около 20 точки, но след силен финал на полувремето, се откъснаха с 61:25. Ситуацията не се промени и след паузата. Микс вкара едва 9 точки през третата част и след края й вече изоставаше с 34:85. Столичният тим успя да спечели последните 10 минути, но на практика мачът отдавна вече се доиграваше.

Георги Дамянов бе най-резултатен за победителите с 26 точки. Георги Бързаков записа 21, 11 борби и 7 асистенции. Милен Дудев вкара 17 точки. С 15 и 10 борби е Христо Гатев, а Камен Каменов добави 11 точки.

За Микс Валентин Анакиев отбеляза 14 точки, по 10 имат Любомир Недков и Стефан Гогев.