петък, май 10, 2024
НачалоБългари в чужбинаПавлин Иванов най-добър за Сибиу срещу Клуж в Румъния

Павлин Иванов най-добър за Сибиу срещу Клуж в Румъния

17 точки за гарда срещу лидера в северната ни съседка

Павлин Иванов и Сибиу загубиха за втори пореден път в Румъния. Българинът и отборът му не успяха срещу непобедения до този момент Клуж след 74:80 като гости в среща от 21 кръг на шампионата в северната ни съседка.

Павлин Иванов бе най-добър за Сибиу в мача, като отбеляза 17 точки плюс 2 борби, 4 асистенции и 1 открадната топка за 26 минути в игра. При стрелбата си националът бе 3/3 от средна дистанция, 3/6 от тройката и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите колеги Марк Ловинг вкара 15, а Рареш Ута приключи с 14 и 9 борби.

За Клуж по 17 точки реализираха Денис Сийли и Патрик Ричард.

Сибиу е с баланс от 5-6 във втората фаза на първенството на Румъния, като заема четвърта позиция в класирането. На 15 февруари Павлин Иванов и компания ще играят срещу Констанца в турнира за Купата в северната ни съседка.