НачалоЕвропаКрисчън Джоунс стана MVP на втория етап в Балканската лига

Крисчън Джоунс стана MVP на втория етап в Балканската лига

Американецът бе над всички в тази фаза с КПД 22

Баскетболистът на Балкан Крисчън Джоунс се превърна в Най-полезния играч на втория етап в Delasport Балканска лига. Това е вторият приз за американеца след този за MVP на месец март в надпреварата.

Крисчън Джоунс приключи втората фаза в турнира с най-висок коефициент – 22. На сметката си той оставя средно по 14.3 точки, 10.5 борби и 2.5 асистенции в общо 4 двубоя на „зелените“ в Delasport Балканска лига.

С негова помощ Балкан спечели три от последните си 4 срещи в състезанието, с което си осигури второто място в група D. Ботевградчани финишираха с баланс от 4-2 в своя поток.

На 1/4-финалите Крисчън Джоунс и компания ще спорят със Сигал Прищина в два мача. Победителят ще се класира за финалите в надпреварата.