сряда, май 8, 2024
НачалоЕвропаМонтана 2003 изпусна Целе в Адриатика (видео)

Монтана 2003 изпусна Целе в Адриатика (видео)

Четвърто поражение за българския състав в турнира

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Монтана 2003 допусна четвърта загуба в Адриатическата лига за жени през този сезон. В своята зала “Младост” тимът на Стефан Михайлов отстъпи на Целе с 58:60 в мач от 14 кръг в турнира. Носителят на Суперкупа България 2019 има в актива си и 6 победи, като заема четвърто място в класирането.

НАЙ-ДОБРИ: Христина Иванова завърши с 19 точки и 5 борби за Монтана 2003. Снежана Алексич добави 15 и 5 асистенции. Шерийз Уилямс оформи дабъл-дабъл – 12 точки и 15 борби. Капитанът Димана Георгиева грабна 14 борби.

Блажа Чех бе най-резултатна за Целе с 12 точки и 5 асистенции. С по 10 останаха Мойца Йеленц и Марта Остоич, като втората овладя и 10 борби.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: Словенките измъкнаха успеха в самия край на двубоя. 48 секунди преди сирената Христина Иванова постави равенство на таблото за 58:58 след два успешни наказателни удара. Блажа Чех обаче бе точна в ответната атака и даде аванс на Целе за 60:58, а това бе всичко.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 23 февруари Монтана 2003 ще се изправи срещу Бановичи.