неделя, април 28, 2024
НачалоЕвропаМонако издържа в Болоня (видео)

Монако издържа в Болоня (видео)

5 поред за отбора от Княжеството в Евролигата

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Монако регистрира пета поредна победа в Евролигата. Отборът от Княжеството издържа срещу Виртус Болоня след 81:78 като гост в мач от 26 кръг в най-силната клубна надпревара на Стария континент. „Монегаските“ са с баланс от 16-10 и са четвърти, колкото имат и италианците, които са пети.

НАЙ-ДОБРИ: Джордан Лойд се отчете с 24 точки за Монако. Майк Джеймс добави 21 и 6 борби.

Марко Белинели бе най-добър за Виртус Болоня с 21 точки, от които 5 тройки. Габриел Люндберг регистрира 15. Торнике Шенгелия остана с 12 точки.

КЛЮЧЪТ: Марко Белинели даде искрата на домакините, които на моменти изоставаха с 16 точки през първото полувреме. Акиле Полонара изведе Виртус напред с 69:68 в последната четвърт. Майк Джеймс и Марко Белинели не сбъркаха от далечна дистанция за равенството – 74:74. Последваха няколко смени на водачеството преди Джордан Лойд да реализира за 79:78 и до края Монако не се даде на съперника.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 1 март Монако ще излезе срещу Барселона, докато ден по-рано Виртус Болоня ще спори с Валенсия.