сряда, май 1, 2024
НачалоНБАМилуоки разгроми Бостън у дома (видео)

Милуоки разгроми Бостън у дома (видео)

Бъкс взеха контрола още през първото полувреме

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Милуоки записа първа победа над лидера на Изток Бостън в НБА този сезон. На свой терен Бъкс разгромиха съперника след 135:102 и вече имат баланс от 26-12 в лигата през 2023/2024.

НАЙ-ДОБРИ: Боби Портис приключи с 28 точки за Милуоки, допълнени от 12 борби. Янис Адетокунбо се отчете с 24, 12 борби и 6 асистенции. Деймиън Лилард се разписа с 21 точки.

Пейтън Причард бе най-резултатен за Бостън с 21 точки. Сам Хаузър вкара 15. Ошей Брисет остана с 13 точки.

КЛЮЧЪТ: Дуото Боби Портис и Янис Адетокунбо комбинира 20 точки в серия от 25-0, която изведе Бъкс до 75:38 след едно полувреме игра (б.а. – четвъртото им най-голямо предимство на почивката в клубната история). До финалната сирена Милуоки държеше контрола над двубоя, за да регистрира 17-ти домакински успех в НБА този сезон.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 14 януари Милуоки ще излезе срещу Голдън Стейт, докато Бостън ще приеме Хюстън.