събота, април 27, 2024
НачалоНБАФиникс не се смили над Лейкърс (видео)

Финикс не се смили над Лейкърс (видео)

Брадли Бийл навъртя 37 точки в Ел Ей

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Финикс прекрати поредицата си от пет загуби от Лос Анджелис Лейкърс в НБА. „Слънцата“ разгромиха своя съперник със 127:109 като гости, записвайки 20-ти успех в лигата през 2023/2024.

НАЙ-ДОБРИ: Брадли Бийл наниза рекордните за себе си през сезона 37 точки за Финикс, включително 8 тройки. Девин Букър добави 31 плюс 5 борби и 5 асистенции. Кевин Дюрант приключи с 18 точки, 5 борби и 5 асистенции.

ДиАнджело Ръсел бе най-резултатен за Лейкърс с 19 точки и 6 асистенции. Макс Кристи се разписа с 14 и 7 борби. Антъни Дейвис остана с 13 точки и 5 борби.

КЛЮЧЪТ: Сънс взеха инициативата още в първата част и водени от Девин Букър, поведоха с 36:25. До почивката гостите съумяха да запазят лидерството си, фиксирайки 66:52 в своя полза. След паузата Брадли Бийл се разигра и наниза 20 точки в третия период, за да може Финикс да дръпне със 105:78 и оттам връщане нямаше.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 14 януари Лейкърс ще играят срещу Юта, докато ден по-късно Финикс ще спори с Портланд.