петък, април 26, 2024
НачалоНБАМаями издържа срещу Вашингтон (видео)

Маями издържа срещу Вашингтон (видео)

Четвърти успех за "горещите" в НБА

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Маями допусна 71 точки за едно полувреме срещу Вашингтон, но в крайна сметка грабна победата със 128:124 като гост. Това бе четвърти успех за “горещите” през 2020/2021.

И ОЩЕ: Уизърдс излязоха на паркета без водещия реализатор в НБА Брадли Бийл, който не може да играе заради здравните протоколи. По екип не бе и Ръсел Уестбрук, който е контузен. Травма в коляното получи и центърът Томас Брайънт, който остана на терена едва 2 минути.

НАЙ-ДОБРИ: Тайлър Хиро се раздаде за Маями и наниза рекордните за себе си в НБА 31 точки плюс 9 борби. Джими Бътлър бе близо до трипъл-дабъл – 26, 10 борби и 9 асистенции. Горан Драгич се включи от пейката с 21 точки и 5 асистенции.

Гарисън Матюс бе най-резултатен за Вашингтон с 22 точки. Талант №1 на израелския баскетбол Дени Авдия вкара 20.

КАКВО ПРЕДСТОИ: След по-малко от 24 часа Маями ще излезе срещу Бостън, а на 11 януари Вашингтон ще спори с Финикс.