четвъртък, май 9, 2024
НачалоНБАКлипърс излязоха победители от дуела с Портланд (видео)

Клипърс излязоха победители от дуела с Портланд (видео)

5 поред за "ножиците" в НБА

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Лос Анджелис Клипърс триумфираха за пети пореден път в НБА през 2021/2022. Пред своите фенове „ножиците“ се наложиха над Портланд със 117:109, за да оставят съперника без успех като гост в пети мач поред.

НАЙ-ДОБРИ: Пол Джордж даде тон на Клипърс с 24 точки, 9 борби и 7 асистенции. Реджи Джаксън добави 23 и 6 асистенции. Никола Батум приключи с 22 точки, 6 борби и 6 асистенции.

Деймиън Лилард бе най-резултатен за Портланд с 27 точки, 5 борби и 6 асистенции. Норман Пауъл се отчете с 23. Юсуф Нуркич остана с 15 точки, 13 борби и 5 асистенции.

КЛЮЧЪТ: След като водеха с 83:79, Клипърс овладяха контрола над двубоя в последната четвърт със серия от 13-6. Във финалната минута на срещата авансът им достигна до 12 точки, което се оказа достатъчно за успеха.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 11 ноември Клипърс ще приемат Маями, а ден по-рано Портланд ще гостува на Финикс.