17.4 C
НачалоНБАКлипърс излъгаха Вашингтон (видео)

Клипърс излъгаха Вашингтон (видео)

Кауай Ленърд отбеляза 31 точки за "ножиците"

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Лос Анджелис Клипърс триумфираха за четвърти път в последните си пет мача в НБА. „Ножиците“ се наложиха над Вашингтон със 102:93 у дома, с което поставиха на сметката си общо 18-та победа в 2022/2023.

НАЙ-ДОБРИ: Кауай Ленърд даде тон на Лос Анджелис Клипърс с 31 точки и 9 борби, като бе 12/26 при стрелбата си от игра. Люк Кенард добави 20. С по 10 точки се разписаха Маркъс Морис, Терънс Ман и Амир Кофи, като първият грабна и 12 борби за дабъл-дабъл.

Кристапс Порзингис бе най-добър за Вашингтон с 19 точки и 7 борби. Кайл Кузма вкара 17 плюс 6 борби. Уил Бартън остана с 14 точки.

КЛЮЧЪТ: Домакините изнесоха силна последна четвърт, в която обърна нещата в своя полза след 30:18. В нея Клипърс първо изравниха резултата за 78:78 след кош на Брандън Бостън Джуниър, а след това и поведоха с 81:78 чрез Амир Кофи и Люк Кенард. До финалната сирена гостите не намериха сили да отговорят.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 22 декември Клипърс ще излязат срещу Шарлът, а утре сутрин Вашингтон ще спори с Лейкърс.