19.8 C
НачалоНБАИсторическо постижение за Маями (видео)

Историческо постижение за Маями (видео)

5 поред за "горещите" в НБА

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Четирима баскетболисти на Маями преминаха границата от 22 точки за първи път в историята на клуба, а отборът им записа пети пореден успех в НБА. „Горещите“ се наложиха над Далас със 125:110 като гости, за да триумфират за шести път в лигата през 2021/2022.

НАЙ-ДОБРИ: Тайлър Хиро завърши с 25 точки за Маями, 15 от които във втората част, която тимът му спечели с 46:32, за да поведе със 70:62 след едно полувреме. Джими Бътлър добави 23, 6 борби и 6 асистенции. Бам Адебайо и Кайл Лаури вкараха по 22 точки, като първият овладя и 13 борби.

Лука Дончич отбеляза 33 точки за Далас, като бе 10/12 от линията за изпълнение на наказателни удари. Джейлън Брънсън остана с 25 и 7 борби в първия си мач като титуляр през този сезон.

КЛЮЧЪТ: 7 минути преди края Маверикс направиха серия от 20-9, за да намалят пасива си до 95:101. Хийт отговориха чрез Джими Бътлър, Бам Адебайо и Тайлър Хиро за 118:100, за да нанесат на съперника първа домакинска загуба в четири двубоя.

КАКВО ПРЕДСТОИ: След по-малко от 24 часа Далас ще гостува на Сан Антонио, а в четвъртък Маями ще излезе срещу Бостън.