петък, май 3, 2024
НачалоЕВРОБАСКЕТ 2022ЕВРОБАСКЕТ 2022: Белгия шокира Испания в Тбилиси (видео)

ЕВРОБАСКЕТ 2022: Белгия шокира Испания в Тбилиси (видео)

Отборът на Дарио Герджа направи серия от 12-0 в последните 3 минути на двубоя

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Белгия записа втора победа на европейското първенство. В Тбилиси момчетата на Дарио Герджа удариха Испания с 83:73 в мач от група А на турнира, в която е и България. Белгийците имат в актива си и 1 загуба, а „Ла Фурия“ е със същия баланс – 2-1.

НАЙ-ДОБРИ: Емануел Лакомт отбеляза 20 точки за Белгия плюс 5 борби. Пиер- Антоан Жиле добави 14 и 5 борби. Ретин Обосохан се отчете с 11 точки.

Уили Ернангомес бе най-добър за Испания с 18 точки. С по 11 останаха Лоренцо Браун и Хуан Ернангомес, като първият направи и 8 асистенции.

КЛЮЧЪТ: След едно полувреме испанците имаха крехък аванс за 33:32, но Белгия не се отказа и чрез Емануел Лакомт и Джонатaн Табу обърна до 57:54. През последната четвърт „Ла Фурия“ все пак намери път към обрата и чрез Уили Ернангомес и Лоренцо Браун стигна до 73:71 в своя полза. Във финалните 3 минути обаче световният шампион така и не отбеляза нито точка, а съперникът направи серия 12-0, дело на Пиер-Антоан Жиле, Исмаел Бако и Емануел Лакомт, с което фиксира крайното 83:73.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 6 септември от 14.30 ч. Белгия ще излезе срещу Турция, а в 17.15 ч. Испания ще има за съперник Черна гора.